شمایل تیم مجیدی در اولین بازی برون مرزی

شمایل تیم مجیدی در اولین بازی برون مرزی

فرهاد مجیدی سرانجام پس از گزینه های زیادی که برای هدایت تیم امید پس از برکناری کرانچار مطرح شد، هدایت این تیم را برعهده گرفت.
این مربی جوان و 43 ساله که پس از دوران کوتاه حضورش در استقلال به عنوان سرمربی، حالا مسئولیت خطیری را در تیم امید و در مسیر رسیدن به المپیک توکیو 2020 برعهده گرفته، پیش تر در دو بازی دوستانه تیمش را مقابل نفت مسجد سلیمان و تیم ملی بزرگسالان راهی میدان کرد که به ترتیب به دو تساوی بدون گل برابر شاگردان تارتار و تساوی یک بر یک مقابل بزرگسالان ایران دست یافت.


ترکیب تیم امید مقابل نفت مسجد سلیمان به شرح زیر بود:


معراج اسماعیلى، عارف غلامى، سینا خادم پور، رامین داوود نژاد، ابوالفضل رزاق پور، محمد ممى زاده، رضا شکارى، اسماعیل بابایى، محمد خدابنده لو، مهدى قائدى و محمدرضا آزادى.


تیم امید ایران زیر نظر فرهاد مجیدی با تیم بزرگسالان نیز بازی کرد که ترکیب 11 نفره امیدها به شرح زیر بود:


معراج اسماعیلی ( 46- نیما میرزا زاد)، علیرضا آرتا(محمد آقاجانپور -34)، عارف غلامی، طاها شریعتی، مسلمی پور، اسماعیل بابایی، مهدى مهدیخانی( رضا کرمی -34)، سید محمد خرم حسینی ( 70  –رضا جعفری) ، مهدی قائدی، امیر روستایی ( سید حسین حسینی – 36) و محمد رضا آزادی ( 50- رضا شکاری ).

 

حالا و در آستانه دیدار با امیدهای ازبکستان، فرهاد مجیدی ترکیب زیر را برای تیم امید درنظر گرفته است.


مهدى نوراللهى، امیرمهدى جانملکى، طاها شریعتى، ابوالفضل جلالى، محمد آقاجانپور، محمد خدا بنده لو، امید نورافکن، امیرحسین حسین زاده، امیر روستایى، محمد محبى و یونس دلفی.

 

بر اساس این ترکیب، مهدی نوراللهی که به تازگی از استقلال جدا شده و به سایپا پیوسته، جای معراج اسماعیلی را در ترکیب اصلی تیم در خط دروازه گرفته است؛ گلری که در سه بازی مقدماتی المپیک جلوتر از سایر گلرها در چارچوب دروازه تیم امید ایستاد.

 

در خط دفاعی و در شرایطی که علیرضا آرتا به دلیل مصدومیت، حضور در سومین اردوی تدارکاتی با مجیدی را از دست داده و عارف غلامی هم روی نیمکت حضور دارد، ابوالفضل جلالی و طاها شریعتی دو دفاع میانی تیم هستند. جانملکی که آخرین بازیکن فراخوانده شده به اردوی تیم امید بود، در دفاع چپ بازی خواهد کرد و مهدی آقاجان پور مانند زمان کرانچار در پست دفاع راست بازی می کند و این یعنی تاکنون فقط یک بازیکن نسبت به ترکیبی که کرانچار راهی میدان می کرد، در خط دفاعی و دروازه تیم توانسته جایش را حفظ کند.

 

در خط میانی محمد خدابنده لو و امید نورافکن دو هافبک تدافعی تیم هستند. یک خط جلوتر امیر روستایی و امیرحسین حسین زاده دو وینگر تیم خواهند بود و محمد محبی هم به عنوان هافبک تهاجمی، وظیفه ایجاد موقعیت برای تک مهاجم تیم یعنی یونس دلفی را در سیستم 1-3-2-4 برعهده دارند.

 

در خط میانی و هجومی هم می توان گفت نسبت به بازی هایی که در روزهای ابتدایی فرودین 98 مقابل یمن، ترکمنستان و عراق برگزار شد، تنها امیرروستایی و محمد خدابنده لو توانسته اند، جایگاه خود را حفظ کنند.

لبته باید به این نکته نیز اشاره کرد که یونس دلفی مانند صیادمنش، اولین مرحله مقدماتی المپیک 2020 توکیو را علیرغم نیازی که به حضور آنها وجود داشت، از دست دادند ولی حالا مجیدی توانسته یونس دلفی را در اختیار داشته باشد و این بازیکن روز گذشته خود را از بلژیک به تاشکند رساند.


درنهایت باید گفت که کرانچار نیز معمولا تیمش را با ترکیب 1-3-2-4 راهی میدان می کرد ولی همانطور که بررسی شد، تفاوت هایی در نحوه چینش بازیکنان توسط سرمربی سابق تیم امید و فعلی آن که وجود دارد و به وضوح می توان این تفاوت ها را مشاهده کرد.

تیم امید ایران امروز از ساعت 18:30 دقیقه به وقت تهران، مقابل امیدهای ازبکستان صف آرایی می کند تا مجیدی سومین بازی دوستانه اش را هم تجربه کند.