کار بزرگ سرمربی سابق سپاهان در دوحه

کار بزرگ سرمربی سابق سپاهان در دوحه

تیم ملی قطر به عنوان قهرمان نوظهور قاره آسیا و میزبان آتی جام جهانی در دومین بازی از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 و انتخابی جام ملت های آسیا 2023 در دوحه به مصاف تیم ملی هند رفت و در پایان به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل برابر ببرهای آبی از شبه جزیره هند نرسید.


هندی ها که هدایت شان برعهده ایگور استیماچ سرمربی مشهور کروات سابق سپاهان است در حالی موفق شدند دست به چنین کار بزرگی بزنند که در روز اول رقابت ها در خانه مغلوب عمان شده بودند. ببرهای آبی اما این بار با تفکرات جالب سرمربی کروات خود موفق شدند عنابی ها را با تمام ستاره هایش در خانه متوقف کنند تا زنگ خطر برای فیلیکس سانچس اسپانیایی و شاگردانش به صدا در آید.

روزنامه استاد الدوحه در گزارشی تحلیلی از این بازی به بررسی نکات فنی پرداخت و مدعی شد هند با استیماچ نشان داد قطر به عنوان بهترین و تهاجمی ترین تیم آسیا هم می تواند در تله های تدافعی گیر افتاده و با بن بست در برنامه های تاکتیکی خود روبرو شود. علاوه بر این روزنامه، سایر رسانه های دوحه نیز نگاه های متفاوتی به تیم ملی قطر و میزبان آتی جام جهانی داشتند.


با این تساوی استیماچ موفق شد اولین امتیاز خود به عنوان سرمربی هند را مقابل قهرمان آسیا دشت کرده و امید را به اردوی یکی از پرطرفدارترین تیم های ملی قاره کهن در شبه جزیره بازگرداند بلکه به عنوان یکی از تیم های شگفتی ساز جواز صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 را به دست بیاورد.